RE/MAX Prestige

Ocenění nemovitosti

Správná cena nemovitosti je klíčová, pokud ji chcete prodat výhodně a rychle. Základem úspěšného prodeje nemovitosti je správně nastavená prodejní cena. Naši specialisté vám s oceněním nemovitosti rádi pomohou, tuto službu nabízíme zcela ZDARMA.

Proč je důležité správné ocenění nemovitosti?

Úspěšnost obchodu a rychlost prodeje se odvíjí od správně stanovené prodejní ceny nemovitosti. Kvalifikovaný odhad nemovitosti vám poskytne pravdivý obraz trhu a zajistí, že svou nemovitost prodáte za maximální možnou cenu.

 

Co se stane, když nemovitost je od začátku nesprávně naceněna? V zásadě mohou nastat dva případy:

1 ) Nadhodnocení prodejní ceny nemovitosti

Pokud prodejní cenu nemovitosti nadhodnotíte, bude vaše nemovitost v konkurenci podobných nabídek působit nedůvěryhodně. Zbytečně se tím ochudíte o možné zájemce, kteří by se vám ozvali v úvodní fázi obchodu (mnozí mají nastaveny tzv. „hlídací psy“ na sledování nových nabídek na trhu), ale z důvodu nadhodnocení tak neučiní. Tyto nemovitosti pak leží na inzertních serverech neúměrně dlouho a následné zlevňování kupce spíše odrazuje, vaší nabídce už nevěří. Z takové nemovitosti se pak velice snadno může stát tzv. „neprodejný ležák“. Tato strategie není tedy správná ani v případě, kdy prodávající na prodej nemovitosti „nepospíchá“ a doufá, že časem najde kupce i za vyšší než tržní cenu.

Obzvláště v dnešní době, kdy ceny na trhu nemovitostí spíše klesají, je správné nastavení nabídkové ceny hned zpočátku naprosto zásadní - podívejte se, co se stane, když cenu nadsadíte a následným postupným snižováním se snažíte dosáhnout hladiny tzv. tržní ceny.

2) Podhodnocení prodejní ceny nemovitosti

Říkáte si, že tedy raději začnete nemovitost nabízet za nižší prodejní cenu? Ani výrazné podhodnocení ceny nemovitosti není dobrý nápad. Ano, určitého navýšení lze dosáhnout např. v rámci aukce, v případě příliš nízké výchozí ceny ale ani tento nástroj potenciální ztrátu nedožene. Vždy budete mít těžší startovací pozici, pokud budete chtít získat více peněz i v případě zájmu více kupujících. Proč byste měli přicházet o statisíce?

Správný odhad ceny nemovitosti hned na začátku přináší do obchodního vztahu důvěru, ale dává i velký prostor pro následné vyjednávání a dosažení té nejvyšší možné prodejní ceny – např. s použitím RE/MAX Aukce

Jaké nástroje používáme pro odhad tržní ceny nemovitosti?

Při výpočtu tržní ceny nemovitosti vycházíme z více zdrojů. Jen komplexní pohled zajistí skutečně relevantní a reálný odhad ceny nemovitosti. Používáme především:

1) Cenové mapy

Nejprve nahlížíme do placených aplikací Cenových map. Zde najdeme reálné ceny nemovitostí v konkrétních lokalitách, které se vypočítávají dle kupních cen z Katastru nemovitostí. Lze zde vyfiltrovat nemovitosti, které pokud možno co nejvíce odpovídají oceňované nemovitosti, všechny parametry (technický stav, materiály, konkrétní poloha…) zde ale samozřejmě zohledněny být nemohou.

2) Nabídkové ceny nemovitosti

Následuje analýza nabídkových cen nemovitostí, tj. těch aktuálně nabízených a inzerovaných na realitních portálech. I zde je ale třeba obezřetnost. Někteří prodávající - často i pod dojmem ne úplně korektních zpráv z médií - si neuvědomují, že doba neustálého růstu cen nemovitostí skončila a své nabídky přeceňují; může tak docházet ke zkreslení obrazu trhu. Tyto nabídkové ceny se tedy snažíme upravovat pomocí koeficientů, které vycházejí z naší reálné zkušenosti.

3) Interní prodejní ceny nemovitostí

Velice důležitou součást cenového odhadu tvoří analýza interních cenových map, tedy již realizovaných transakcí z obsáhlé databáze realitní kanceláře. Zde už vidíme původní nabídkovou cenu, skutečnou prodejní cenu, ale i stav nemovitosti a všechny detaily obchodu.

4) Individuální posouzení ostatních parametrů

V rámci cenového odhadu zjišťujeme i veškeré dostupné informace o Vaší nemovitosti. Celkový stav, technické parametry, vybavení, náklady na provoz a další detaily, na jejichž základě jsme schopni stanovit správný odhad ceny nemovitosti. V ideálním případě dofinalizujeme nacenění až na základě fyzické prohlídky nemovitosti a seznámení se s jejím reálným stavem.

Rádi pro vás vypracujeme i specifické odhady - např. pro dědická řízení - viz ZDE.

Chcete znát předběžný odhad ceny Vaší nemovitosti?

 

Zanechte nám váš kontakt a my vám vypracujeme profesionální cenový odhad zdarma!

  • vyplňte a odešlete jednoduchý formulář níže
  • my se vám v co nejkratší době ozveme zpět pro případné upřesnění a získání dodatečných potřebných informací
  • cenový odhad vám pak v podstatě obratem zašleme
*
*
*
*
*
fullname: