RE/MAX Prestige

FAQ neboli často kladené otázky

Zde možná najdete odpovědi na vaše případné dotazy či nejasnosti, týkající se procesu prodeje nemovitosti přes RK. Pokud nenajdete, neváhejte se na nás obrátit a my vám vše zodpovíme a vysvětlíme.

Proč využít služby realitního makléře?

Je to profesionál, který Vás bezpečně, příjemně, rychle a výhodně provede celým nákupním/prodejním procesem – od začátku do konce. Umí vám zodpovědět vaše dotazy, odborně vaši nemovitost nacenit a zvážit s vámi všechna pro a proti. Jeho pomoc vám ušetří spoustu času, starostí i peněz. Ale především: Dokáže vaši nemovitost prodat za nejvyšší možnou hodnotu a vygenerovat vám tak nejvyšší možný zisk.

Co když mám špatné zkušenosti s „realitkami“ a nechci se hned někomu upisovat?

My vás k žádným dlouhodobým závazkům nutit nebudeme. Naopak vám poskytneme dostatek času, abyste se seznámili se způsobem naší práce a jsme přesvědčeni, že si získáme vaši důvěru. Pro začátek vám nabídneme smlouvu na omezenou dobu, např. na 3 měsíce – pokud nebudete spokojeni, můžete od smlouvy bez jakékoliv sankce odstoupit. Všechna rizika a náklady jdou v tom případě za námi.

Chci prodat nemovitost přes RK, nechci se ale zavazovat k exkluzivní spolupráci. Myslím, že pokud prodej zadám více RK, šance na prodej je vyšší…

Může to vypadat logicky, ale praxe ukazuje opak. Při exkluzivní formě spolupráce máme výrazně vyšší motivaci nemovitost prodat a úměrně tomu jsme schopni do procesu prodeje výrazně více investovat (např. do prezentace nemovitosti, marketingu při prodeji…). Výsledkem prodeje přes více realitních kanceláří bývá často skutečně ubohá prezentace nemovitosti, ta se následně objeví několikrát na stejném realitním serveru s různými fotkami, údaji, cenami… - to vše výrazně snižuje důvěryhodnost nabídky pro potenciální kupce a většinou vede k dosažení podstatně nižší prodejní ceny.

Před 5 lety jsem koupil byt v Praze za 4,4 mil. Kč a zrekonstruoval ho za 500 000 Kč. Za kolik mám šanci ho nyní prodat?

To vám přesně neřekneme. Ale určitě platí, že za výrazně vyšší částku, než byla původní pořizovací cena a cena rekonstrukce. V posledních letech ceny nemovitostí neustále rostou. Proto pro prodávajícího je teď ideální čas. Naši makléři mají trh s nemovitostmi perfektně zmapovaný a disponují též profesionálními nástroji, takže vám se stanovením optimální prodejní ceny rádi pomohou.

Jak určujete správnou prodejní cenu?

Podle tzv. srovnávací tržní analýzy (STA). Tu pro vás vypracujeme hned na začátku prodeje. V analýze porovnáváme vaši nemovitost na základě „cenových map“ s ostatními nemovitostmi ve vaší lokalitě, s důrazem na jejich reálně dosaženou prodejní cenu (to je směrodatnější, než nabídkové ceny uváděné na realitních serverech). Na základě této analýzy stanovíme ideální prodejní cenu, kterou pak v rámci prodeje jsme často schopni – mnohdy i výrazně – překonat, a to s využitím RE/MAX Aukce. Vzhledem k tomu, že naše STA funguje skutečně dobře, prodej nemovitosti trvá většinou max. 30 dnů.

Je možné inzerovat cenu nemovitosti bez provize RK?

U nás považujeme za seriózní nabídku vždy uvádět včetně provize RK a všech dalších poplatků (právní služby, katastr nemovitostí…). Uvedená cena je tak pro kupujícího vždy konečná. Jakýkoliv jiný průběh nesvědčí o přílišné serióznosti dané RK.

Co když si nakonec najdu kupujícího sám?

Potom ušetříte. I v tomto případě vám zajistíme všechny domluvené služby (jednání s úřady, právní servis, advokátní úschovu atd.), naše provize se tím nicméně sníží o předem domluvené %, které získáte vy.

Kdo platí daň z nabytí nemovitosti?

Ta již byla v naší legislativě zrušena, takže nikdo. Ve většině případů z prodeje nemovitosti pro vás neplynou žádné daně a poplatky (kromě případné daně z příjmů, která ovšem platí jen v úzce vybraných případech).

Co je PENB a jak se mě to týká?

Je to zkratka slov Průkaz Energetické Náročnosti Budovy. Informace o energetické náročnosti budovy by měla být uvedena v každé inzerci nemovitosti, aby si zájemce udělal jasnější představu o tom, jak finančně náročný bude provoz domu nebo bytu. Z nařízení EU je nutné nechat vypracovat PENB při každém prodeji nebo pronájmu domu. U bytu je možno jej nahradit vyúčtováním energií za poslední 3 roky. Naši makléři vám s celkovou realizací PENB rádi pomůžou, jde o čistě administrativní úkon.

Chci pomoci s vyhledání nemovitosti ke koupi. Jaký je postup?

Uzavřeme příslušnou zprostředkovatelskou smlouvu a v rámci této služby vám nejen pomůžeme najít ideální nemovitost dle vašeho zadání, ale následně vás budeme doprovázet při celém procesu koupě, zkontrolujeme všechny smlouvy, které vám budou předkládány k podpisu… Vy nám za to uhradíte dohodnutou provizi, na kterou nám vzniká nárok až podpisem kupní smlouvy oběma stranami.

Rádi bychom financovali koupi nemovitosti úvěrem, ale bojíme se, že nám úvěr neschválí, a přijdeme o rezervační zálohu…

Naše realitní kancelář spolupracuje s finančními poradci, kteří nám umí ve velmi krátké době oznámit, jestli na úvěr dosáhnete nebo ne. Jestliže nám potvrdí, že splňujete požadavky poskytnutí úvěru, garantujeme vám, že o rezervační zálohu nepřijdete. I v případě, že by vám úvěr nakonec nebyl poskytnut, vrátíme vám zálohu v plné výši.

Co všechno se platí nad rámec kupní ceny?

Inzerovaná kupní/prodejní cena je u nás finální. Nic navíc neplatíte.

Je úschova depozitu a následně kupní ceny prostřednictvím RK/advokátní úschovy bezpečná?

Ovšem. Pro úschovu depozit disponujeme depozitním účtem, který je oddělen od našeho běžného provozního účtu. Na depozitum tedy nemáme dosah až do té doby, kdy nám případně vznikne nárok na provizi. A pokud se týká advokátní úschovy při samotném prodeji, právníci, se kterými spolupracujeme, musí splňovat velmi přísná pravidla daná centrálou RE/MAX. I tam je riziko naprosto nulové a advokátní úschova je stejně bezpečná, jako úschova notářská či bankovní.

Preferujeme jinou formu úschovy depozitu (bankovní nebo notářskou). Je to možné?

Samozřejmě. V rámci našich služeb však máte hrazenou úschovu vašich peněz u námi prověřených advokátů. Můžete si nicméně zvolit jinou formu úschovy, v tom případě ji ale uhradíte nad rámec naší provize. Případně, pokud si takovou formu úschovy vyžádá strana kupující, ponese vzniklé dodatečné náklady. 

Co se stane, když ani po několika měsících moji nemovitost neprodáte?

Potom záleží na vás, jestli s námi budete chtít nadále spolupracovat, nebo se v okamžiku ukončení platnosti smlouvy rozloučíme. Veškeré do té doby vynaložené náklady jdou za námi, vám z toho neplynou žádná rizika či náklady.

Vaše provize je příliš vysoká. Za co mám platit tolik? Pár smluv a inzercí si dokážu obstarat sám a právníky znám.

Naše provize je stanovená dohodou a odráží vždy složitost každého obchodního případu a s ním spojené náklady. Neplatíte jen za inzerci a právní služby, ale i za naši odbornou pomoc. Makléř pro vás zhotoví průzkum trhu, stanoví reálnou tržní cenu, nemovitost budeme propagovat i mimo běžné realitní servery (např. připravíme samostatné www stránky nemovitosti, spustíme placenou PPC kampaň nebo kampaň na sociálních sítích), čímž výrazně rozšíříme okruh potenciálních zájemců a tedy zvýšíme pravděpodobnost dosažení vyšší prodejní ceny. Zorganizujeme RE/MAX Aukci. Makléř ohlídá správnost celkového právního procesu, poradí Vám s daněmi, ohlídá termíny… Proces prodeje nemovitosti je velmi komplexní záležitost a to se odráží i ve výši naší provize. Ale především: Naše profesionální služby dokáží ve většině případů hodnotu vaší nemovitosti výrazným způsobem navýšit, což nejenže provizi bohatě pokryje, ale získáte z toho i dodatečný profit!

Zanechte nám váš kontakt, my se s vámi spojíme a váš dotaz rádi zodpovíme!

*
*
*
*
*
fname: phone: lname: email: