RE/MAX Prestige

Aukce nemovitostí

Chcete za svoji nemovitost utržit tu nejlepší možnou cenu? I v současné době, která přeje spíše kupujícím vzhledem k převaze nabídky, jsme připraveni použít tento nástroj pro maximalizaci výtěžku z prodeje pro vás - využijte naši unikátní "RE/MAX Aukci"!

Pomocí aukce jsme schopni dosáhnout navýšení původní inzerované ceny nemovitosti až o desítky procent.

Příklad z nedávné historie: Byt 2+kk Praha 4 - Háje: Výchozí cena v souladu s cenovými mapami: 3,6 mil. Kč. Dosažená cena v rámci aukce: 4,4 mil. Kč = navýšení o 800.000 Kč neboli více než 22% ceny.

Aukce nemovitosti je spravedlivý a transparentní způsob prodeje v případech, kdy o koupi projeví nebo se předpokládá zájem více potenciálních zákazníků; tedy v případech, které jsou na současném trhu nemovitostí – především, ale nejen, v Praze - naprosto běžné.

VÝHODY AUKCE PRO PRODÁVAJÍCÍHO

  • Prodávající má jistotu, že jeho nemovitost bude prodána zájemci, který podá nejlepší nabídku.
  • Nejlepší nabídka nemusí automaticky znamenat nabídku nejvyšší ceny, ale jsou zohledněny i další podmínky, které jsou pro prodávajícího důležité. Kromě ceny to může být například termín realizace, platební podmínky, požadavky na předání nemovitosti...
  • O tom, která nabídka je nejlepší, rozhoduje výhradně prodávající, kterému jsou všechny nabídky předloženy k rozhodnutí.
  • Aukce nemovitosti má také tu výhodu, že při ní získáte zpětnou vazbu o skutečné tržní ceně nemovitosti. Dokážete tak dosáhnout vyšší ceny i u nemovitosti, kde byla původní cenová očekávání nižší, ale v důsledku většího počtu zájemců se ji podaří navýšit.

VÝHODY AUKCE PRO KUPUJÍCÍHO

Prodej formou aukce je ovšem výhodný i pro kupujícího, kterému zajišťuje rovné podmínky při nákupu nemovitosti v případě, že se sejde více zájemců. Nerozhoduje skutečnost, jestli zákazník projeví zájem či přijde na prohlídku nemovitosti jako první nebo až další v pořadí. Rozhoduje kvalita jeho nabídky, kterou si může v klidu zvážit a připravit. V naší formě aukce nejsou zájemci o koupi tlačeni v konkurenci dalších zájemců k okamžitému rozhodnutí a "přebití" stávajících nabídek, ale jsou vyzváni k podání nabídek do stanoveného termínu. To zájemcům poskytuje dostatek času na zralé nákupní rozhodnutí. Navíc naše forma aukce nevytváří žádné překážky pro vstup do aukce (typu dražební jistina  - často ve výši až několika set tisíc korun), je tím zajištěna účast co nejširšího okruhu skutečných zájemců.

 

JAK PRODEJ NEMOVITOSTI FORMOU AUKCE PROBÍHÁ?

  • 1. Připravíme pro vás kompletně podmínky aukce vaší nemovitosti.
  • 2. Zajistíme účinnou propagaci, která přiláká na prohlídku vaší nemovitosti více (a v dnešní době často i skutečně mnoho) zájemců.
  • 3. Zájemce o koupi necháme předložit nabídky v souladu s vyhlášenými kritérii (jediným rozhodujícím faktorem tedy nemusí být jen nabídnutá cena, mohou být zohledněny i další skutečnosti). Po prohlídkách se v předem domluvený čas přes klientský portál RE/MAX otevře elektronická aukční síň, kam se kupující přihlašují přes unikátní přihlašovací údaje.
  • 4. Zájemci zde vyplní formulář s předem stanovenými kritérii, která slouží pro vyhodnocení nejlepší nabídky. Celý proces je naprosto transparentní a férový ke všem účastníkům. Ani makléř nevidí podané nabídky před uzávěrkou aukce, nemůže tedy nikoho zvýhodnit.
  • 5. Vy si jako prodávající vyberete zájemce o koupi dle podmínek, které nejvíce vyhovují vašim potřebám. Můžete být přítomen okamžiku "otevírání obálek" a kontrolovat tak férovost celého procesu.
  • 6. My se poté s výhercem soutěže spojíme a dokončíme celý obchod podle již běžného schématu (podpis rezervační smlouvy, kupní smlouvy, převod na katastru nemovitostí...).

 

ODMĚNA REALITNÍ KANCELÁŘE ZA PRODEJ V AUKCI

Naše kancelář si vždy účtuje provizi vyjádřenou v procentech z dosažené konečné prodejní ceny (běžně v rozmezí 3 až 5 %). Nikdy si neúčtujeme podíl na zisku z dosaženého navýšení ceny. Vše, co vyděláme navýšením ceny, náleží vám.

Jsou bohužel společnosti, které si účtují velkou část - často až polovinu - provize z dosaženého cenového navýšení. To nepovažujeme za seriózní obchodní praktiku (často to vede k tlaku na zákazníka k nastavení co nejnižší vyvolávací ceny, aby dosažené navýšení bylo co největší). U nás je vždy na prvním místě zájem zákazníka a jeho finanční prospěch z celé transakce.

Chcete vědět, o kolik jsme schopni zvýšit hodnotu vaší nemovitosti díky RE/MAX Aukci?

Pošlete nám vaše kontaktní údaje na jednoduchém formuláři níže. Budeme vás obratem kontaktovat!

*
*
*
*
*
phone: fname: email: